Zastrzyk młodości – jak mezoterapia igłowa wpływa na kondycję skóry?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który zdobywa coraz większą popularność dzięki swojej skuteczności w poprawie kondycji skóry. Polega na wprowadzaniu substancji odżywczych bezpośrednio do skóry, co pozwala na jej intensywną regenerację i rewitalizację. Dowiedz się więcej na temat mezoterapii igłowej.

Charakterystyka mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa, którą można wykonać m.in. w Klinice La Perla w Poznaniu, jest techniką, która polega na wprowadzeniu mikroskopijnych ilości substancji aktywnych bezpośrednio do skóry właściwej przy pomocy cienkich igieł. Sama iniekcja również działa korzystnie na kondycję tkanki, ponieważ pobudza procesy regeneracyjne, takie jak wzmożona produkcja kolagenu w skórze – białka odpowiedzialnego za jej jędrność i elastyczność. Zabieg ten może być stosowany na różnych obszarach ciała, takich jak twarz, szyja, dekolt, dłonie czy nawet skóra głowy. Jest to metoda stosunkowo mało inwazyjna, jednak wymaga precyzji i doświadczenia ze strony wykonującego ją lekarza.

Zabieg mezoterapii igłowej może być stosowany m.in. w celu:

• nawilżenia i odżywienia skóry;
  • redukcji drobnych zmarszczek i linii mimicznych;
  • poprawy elastyczności i jędrności skóry;
  • redukcji przebarwień i blizn;
  • leczenia cellulitu i rozstępów;
  • wzmacniania włosów i zapobiegania ich wypadaniu.

Przed zabiegiem odbywa się konsultacja, której celem jest ocena stanu skóry, omówienie oczekiwań Pacjenta oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań.

Co kryje się w koktajlach do mezoterapii?

Koktajle do mezoterapii igłowej są specjalnie skomponowanymi mieszankami substancji aktywnych, które mają korzystny wpływ na kondycję skóry. Ich skład można dostosować do indywidualnych potrzeb, co pozwala na osiągnięcie optymalnych rezultatów. W skład koktajli do mezoterapii mogą wchodzić m.in.:

• witaminy A, C i E oraz witaminy z grupy B;
  • aminokwasy;
  • minerały, np. cynk, krzem czy magnez;
  • kwas hialuronowy;
  • peptydy.